چگونه هوش کلامی و مالی خود را تقویت کنیم؟

تقویت هوش کلامی و مالی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

ما در این قسمت از وب سایت ثروت آفرینان، قصد داریم تا در خصوص تربیت هوش کلامی و مالی و راه های آن صحبت کنیم. ما همچنین در مقاله “6 روش منحصر به فرد در تقویت هوش کلامی” و “رسیدن به ثروت میلیاردی با دوره هوش مالی” به خوبی در خصوص راه های افزای هوش کلامی و مالی صحبت کردیم.

 

هدف ما از نوشتن مبحث فوق، این است که زمان خود را صرف رسیدن به هدف‌تون کنید. ما در مبحث تکنیک‌های رسیدن به ثروت کوانتومی، به زندگینامه فرد کارآفرینی پرداختیم که شما هم بتوانید با الگو قرار دادن افراد موفق در زندگی‌تان پیشرفت کنید. در زندگی روزمره و برخورد با مردم، باید بر کلمات تسلط داشته باشیم تا بتوانیم حرف و منظورمان را به دیگران بفهمانیم.

هوش کلامی و مالی از مهم‌ترین مهارت‌های هستند که باید آن‌ها را توسعه داد. بنابراین یادگیری سایر مهارت‌ها به قدرت بیان ربط پیدا می‌کند. ما از کودکی بر روی یادگیری مهارت‌های کلامی و توانایی حرف زدن، فهمیدن حرف دیگران، خواندن و نوشتن این مهارت‌ها وقت نگذاشته‌ایم و به‌طور کامل آموزش ندیده‌ایم. بنابراین پیچیدگی‌ها، لطافت و دامنه‌ی گستردگی زبان که فراگیر است را باید با آموزش، تقویت کنیم.

هوش کلامی و مالی خود را تقویت کنید

اهمیت هوش کلامی و مالی

مطالعات نشان داده‌ است ارتباط قوی بین پیشرفت در کسب و کار و توانایی هوش کلامی در مواقع ضروری وجود دارد. کسانی که بهتر و واضح‌تر شغل خود را توصیف می‌کنند، افراد باهوشی هستند و زودتر موفق می‌شوند.

مشکل همه‌ی ما این است که در برخورد با موانع سست می‌شویم و مشکلات را با افکارمان بزرگ‌تر می‌کنیم، همین امر باعث می‌شود نتوانیم پیشرفت کنیم و گمان می‌کنیم مهارت کلامی‌مان نیازی به تقویت ندارد و هیچ‌گونه اقدامی نسبت به بهبود آن انجام نمی‌دهیم در نتیجه باعث بزرگ شدن مشکل و به نتیجه نرسیدن آن می‌شویم.

دکتر مظاهری برای اینکه شما دوست عزیز زودتر به نتیجه دلخواه‌تون برسید یک داستان را تعریف می‌کند که در چگونگی اهمیت این مبحث اثر می‌گذارد.

هوش کلامی و مالی باعث موفقیت می شوند

حکایت مدیریتی

آنتونی رابینز (بیاموزید که تنها 20 درصد از زمان خویش را صرف مشکل کنید مابقی آن را برای یافتن راه حل بگذارید.)

استاد مظاهری می‌گوید در یکی از سمینارهایم، دانشجویی بود که همش از نامیدی و یاس سخن می‌گفت و برایش این داستان را تعریف کردم، بعد از چند ماه دوباره سرکلاس‌هایم اومد و کلی تشکر کرد که باعث شده بودم به زندگی جور دیگری نگاه کند.

داستان اینگونه شروع می‌شود که …

استادی در شروع کلاس درس، لیوانی پر از آب به دست گرفت. آن را بالا برد که همه ببینند. بعد از شاگردان پرسید: به نظر شما وزن این لیوان چقدر است؟ شاگردان جواب دادند 50 گرم، 100 گرم یا 150 گرم.

استاد گفت: من هم بدون وزن کردن، نمی‌دانم دقیقا وزنش چقدر است. اما سؤال من این است: اگر من این لیوان را چند دقیقه همین طور نگه دارم، چه اتفاقی خواهد افتاد.

شاگردان گفتند: هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

استاد پرسید: خوب، اگر یک ساعت همین طور نگه دارم، چه اتفاقی می‌افتد؟

هوش کلامی و مالی بسیار مهم اند

یکی از شاگردان گفت: دستتان کمی درد می‌گیرد.

حق با توست. حالا اگر یک روز تمام آن را نگه دارم چه؟

شاگرد دیگری گفت: جسارتا دستتان بی‌حس می‌شود. عضلات به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند و فلج می‌شوند و مطمئنا کارتون به بیمارستان خواهد کشید و همه شاگردان خندیدند.

استاد گفت: خیلی خوب است. ولی آیا در این مدت وزن لیوان تغییر کرده است؟

شاگردان جواب دادند: نه.

پس چه چیز باعث درد و فشار روی عضلات می‌شود؟ من چه باید بکنم؟

شاگردان گیج شدند: یکی از آنها گفت: لیوان را زمین بگذارید.

استاد گفت: دقیقا مشکلات زندگی هم مثل همین است.

اگر آن‌ها را چند دقیقه در ذهنتان نگه دارید، اشکالی ندارد. اگر مدت طولانی‌تری به آن‌ها فکر کنید، به درد خواهند آمد.

اگر بیشتر از آن نگهشان دارید، فلجتان می‌کنند و دیگر قادر به انجام کاری نخواهید بود.

فکر کردن به مشکلات زندگی مهم است. اما مهمتر آن است که در پایان هر روز و پیش از خواب، آن‌ها را زمین بگذارید.

به این ترتیب تحت فشار قرار نمی‌گیرید، هر روز صبح سرحال و قوی بیدار می‌شوید و قادر خواهید بود از عهده هر مسئله و چالشی که برایتان پیش می‌آید، برآیید.

سپس دکتر به همه حضار در سمینار گفت: یادتان باشد که لیوان آب را همین امروز زمین بگذار، زندگی همین است!

 

سخن پایانی

ما در این مقاله در خصوص هوش کلامی و مالی صحبت کرده و نکات مهمی را در اختیار شما قرار دادیم. شما می توانید برای تقویت این دو هوش و موفقیت در کسب و کارتان، در دوره mba موسسه ثروت آفرینان شرکت کرده و در کنار آن تمامی آن چه که برای رسیدن به خواسته های تجاری خود را دارید، فرا بگیرید.

نظرات کاربران

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی