تفاوت پولدار با ثروتمند بودن

تفاوت پولدار با ثروتمند بودن


پولدار و ثروتمند از نظر ظاهری شبیه هم است؛ و بعضی ممکن است آنها را با هم اشتباه بگیرند. در حالی که هر یک مفهوم خاص خود را دارد. ابتدا شما را با تفاوت خوشحالی و لذت آشنا می کنم؛ تا بهتر مفهوم پولدار بودن و ثروتمند بودن را درک کنید.

آیا خوشحالی همان لذت است؟

تابحال به تفاوت بین خوشحالی و لذت دقت کرده اید؟ خوشحالی اتفاقی ناگهانی و لحظه ای ست و باید عامل و دلیلی برای خوشحالی وجود داشته باشد. در واقع این خوشحالی توسط عوامل بیرونی اتفاق می افتد و زمانی که عامل خوشحالی حذف شود، احساس خوشحالی نیز از بین می رود. در مقابل لذت بردن، احساسی دائمی است و یک اتفاق درونی است که در عمق وجود انسان صورت می گیرد و تحت تاثیر عوامل بیرونی نیست. با تغییر شرایط یعنی در شرایط سخت و یا آسان احساس شعف و لذت پایدار است. حالا که با تفاوت این دو احساس آشنا شدید خیلی راحت می توانید به تفاوت بین پولدار بودن و ثروتمند بودن پی ببرید.

حالا می خواهیم تفاوت بین پولدار بودن و ثروتمند بودن را بدانیم

اصطلاح rich  یا پولدار بودن به مفهوم داشتن حساب بانکی است. ماهیت کسی که پولدار است در موجودی حساب بانکی تعریف می شود. اما فرد ثروتمند یا wealthy به سختی به پولی که دارد وابسته می شود و بدون در نظر گرفتن پس انداز مادی اش، او یک رضایت درونی دارد. برای او عدد و رقم مهم نیست و هر چقدر هم حساب بانکی اش کم یا زیاد باشد باز هم عمیقا از زندگی خشنود است. شخص ثروتمند پول خود را تبدیل به منابع دیگری برای پشتیبانی از دارائی های خود می کنند. هر چقدر که مفهوم پولداربودن راحت است، مفهوم ثروتمند بودن پیچیده و سخت است.

شخص ثروتمند کسی است که در شرایط معمولی بدون نگرانی از مخارج دو سال آینده بتواند چرخ زندگی خود را بچرخاند، در این صورت ثروت او به اندازه ۲۴ ماه است. اما اگر موجودی شما ۲ میلیون دلار است، دارائی شما به اندازه همان ۲ میلیون دلار است، بنابراین اولین تفاوت بین شخص ثروتمند و پوادار این است که ثروت نسبت به زمان و پول نسبت به مقدار موجودی اندازه گیری می شود. با وجودی که شما ۲ میلیون دلار در حساب پس انداز خود داشته باشید، باز هم ممکن است نگران مخارج آینده باشید زیرا ممکن است هزینه های آتی شما بیشتر از درآمدی که تخمین زده اید باشد.

پول زیاد داشتن برای شما چه نفع و سود و لذتی دارد؟

دومین تقاوت بین فرد ثروتمند نگرانی ای در رابطه با کم و زیاد شدن مخارج ندارد زیرا درآمد او نیز ثابت نیست و با تغییرات، تغییر می کند. دو نفر را تصور کنید به نام X و Y  که X  درآمد خیلی زیادی دارد و Y  درآمد متوسطی دارد. X هر روز صبح زود بیدار می شود و سرکار می رود و مجبور است بخاطر کسب پول بیشتر سخت کار کند و هر چه مدیرش می خواهد انجام دهد، در نتیجه شب ها به ندرت می تواند به موقع بخوابد و کمتر کی تواند به سلامتی خودش برسد. اما شخص Y  یک کارآفرین است و برای خودش کار می کند، و منبع درآمدی دارد که منوط به شخص خاصی نیست و مجبور نیست تابع قوانین کسی باشد.

شم اقتصادی خود را قوی کنید
خواندن مقاله

این شخص می تواند مطابق شرایط خودش زندگی کند، سر ساعت دلخواه خودش بیدار شود و بخوابد و از سبک زندگی خاص خودش پیروی کند. تفاوت مهم دیگر این است که فرد ثروتمند برخلاف شخص پولدار، به کسی پاسخ گو نیست و رئیس خودش است. با شرکت در کلاس های هوش مالی ثروت آفرینان می توانید روش ثروتمند شده را بیاموزید. بنابراین داشتن پول به معنی داشتن همه چیز نیست و چیزهای خیلی مهم تر از پول در زندگی وجود دارند که شخص ثروتمند آنها را دارد ولی شخص پولدار ندارد. در حقیقت ممکن است دارائی های شخص ثروتمند خیلی زیاد نباشد اما آنها راضی هستند زیرا مقیاس سنجش ثروت برای آنها پول نیست.

سلامتی ثروت است

افرادی هستند که میلیونها تومان و یا میلیارها تومان سرمایه دارند اما در قبال به دست آوردن این پول سلامتی خود را از دست داده اند. اما برای افراد ثروتمند خیلی اهمیت دارد که به دست آوردن پول به قیمت سلامتی شان تمام نشود و مراقب سلامتی خود هستند. پیاده روی منظم، رژیم غذائی منظم، شرکت در باشگاه ورزشی و داشتن بیمه درمانی جزو سبک زندگی افراد ثروتمند است. به این صورت وقتی پس انداز مناسبی برای خود ایجاد کردند، می توانند از پولی که کسب کرده اند، لذت ببرند.

داشتن زندگی خانوادگی عالی، ثروت است

افرادی که خانواده و دوستان خود را به قیمت پول درآودن از دست می دهند، و به ندرت زمانی را به آنها اختصاص می دهند، خصوصا در زندگیی شخصی، اینها از زندگی لذت نخواهند برد. شاید در اثر عوامل بیرونی احساس شادی کند اما از لحاظ درونی بسیار سرخورده و افسرده خواهند بود و به موفقیت پوشالی می رسند. ثروتمند کسی است که خانواده خود را درک می کند، لحظات با ارزشی را به آنها اختصاص می دهد. البته این به این مفهوم نیست که هر چه کسب می کنند صرف خانوداده و دوستان شان کنند، به این معنی است که بین خانواده و کار خود یک تعادل ایجاد می کنند.

ثروتمند زندگی کردن یک روش هوشمندانه زندگی است

ثروتمند زندگی کردن به این معنی نیست که آنها موقعیت پولدار شدن را از دست بدهند بلکه به این معنی است که آنها همیشه از فرصت ها استفاده کرده و ریسک پذیری بالایی دارند. اینها خطراتی که در آینده ممکن است با آن روبرو شوند را محاسبه کرده و با استفاده از تفکر هوشمندانه، خیلی خوب برنامه ریزی می کنند. آنها برای هر اتفاق احتمالی را پیش بینی کرده و برای آن برنامه ریزی می کنند. آنها بدهی های خود را پرداخت می کنند و پول نقدی را که دارند را مدیریت می کنند. با بهره گیری از هوش مالی هر ماه گردش مالی خود را بررسی می کنند و تمام جزئیات دخل و خرج خود را ثبت می کنند. اما شخص پولدار فقط به دنبال پول است و پولی را که به دست آورده را بدون مدیریت و بدون پشتیبانی خرج می کند.

پشتیبان گیری مالی

ابتدا به زندگی خود را در اولویت قرار دهید، بعد رشد فکری فراتر از پول داشته باشید و تمرکز کنید روی اینکه زندگی خود را وسعت دهید تا چیز های با ارزش دیگری هم بتوانید در آن بگنجانید.برای اینکه به ثروتی پایدار برسانید به جای متکی بودن به پول در منابع دیگری مثل: سهام، املاک و مستقلات و بیمه سرمایه گذاری کنید، که بتوانید از آنها کسب درآمد کنید و خود را محدود به حساب بانکی نکنید و همزمان از زندگی شخصی، خانوادگی و دوستان خود لذت ببرید و وابسته به  کار نباشید.

شروع سال جدید، برای پر قدرت بودن با دور شم اقتصادی
خواندن مقاله

همینطور می توانید با شرکت در کلاس های ثروت آفرینان روی خود سرمایه گداری کرده و روش های ثروتمند شدن را آموزش ببینید و نه تنها به ثروت، بلکه به زندگی آرام و بی دغدغه ای دست پیدا کنید و از دقایق عمرتان لذت ببرید.

شم اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *