انعطاف پذیری در کسب و کار


۵ پیشنهاد برای ایجاد انعطاف پذیری در مدل کسب و کار

۱)در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنید.

برای هر شرکت تکنولوژیکی، بخش تحقیق و توسعه بایستی بالاترین دارایی شرکت باشد. این بخش شما را قادر می سازد که به تغییرات بازار متمایل باشید و به نیازهای مشتریان پاسخ بدهید. آزمایشات متعدد می تواند منجر به نمایان شدن فرصت های جدید برای خلق ارزش و رشد شود.

به عنوان مثال، یک سال بعد از راه اندازی کسب و کارخود، بعضی ها می گفتند که در آگاه سازی مردم از برند خود سرمایه گذاری کنم اما ساختن برند در صورتیکه محصول اصلی شما قادر به توسعه برطبق نظر مشتریان نباشد ارزش کمی خواهد داشت. من می دانستم که در ابتدا ما بایستی بر روی محصول خود متمرکز شویم، به جای اینکه برروی برندسازی سرمایه گذاری کنیم.بنابراین ما بر روی مهندسی محصولات سرمایه گذاری کردیم. تصمیم ما صحیح بود. تیم اختصاصی تحقیق و توسعه، نوآوری و کارایی را ترغیب می کند و مسیر شرکت به سمت موفقیت را هموار می سازد.

۲) با مشتریان خود صحبت کنید.

از بازخوردهای منفی نترسید. حرف های مثبت افزایش دهنده اعتماد به نفس هستند اما انتقاد بی پرده به پیش راندن یک کسب و کار به سمت موفقیت کمک می کند. از یک سیستم قابل اندازه گیری استفاده کنید که به شما این امکان را بدهد که بطور منظم از مشتریان خود سؤالاتی بپرسید. من در شرکت خود با تشکیل یک فروم باز در وب سایت این کار را انجام می دهم. این اقدامات به شما کمک خواهد کرد که روندهای پنهان در رفتار مشتریان را که نشان دهنده موج های تغییر هستند را بشناسید  .

۳)تضادها را بررسی کنید.

فکر کردن درباره اینکه شرکت شما چه نوع فعالیت هایی را انجام نمیدهد، می تواند مفید باشد.بطور مثال اگر کسب و کار آنلاین و مجازی هستید، به کسب وکارهای فیزیکی فکر کنید. این کار به شما کمک می کند که راه های جدیدی برای انجام امور بیابید که به شما در بهبود عملیات شرکت کمک کند.

۴)کارآفرینان را بکار بگیرید.

اعضایی با پیشینه و سابقه کارآفرینی را به تیم خود اضافه کنید. آنها اغلب دیدگاهی کل نگر و توأم با خلاقیت و تفکر جدید نسبت به صنایع متعدد دارند.این دیدگاه  به کسب و کار شما کمک می کند تا در مواقعی که تغییر ضروری است، انعطاف پذیر باشید. آنها چشم انداز دارندو تغییر را به عنوان پیشرفت می شناسند. موضوع مهمتر اینکه آنها شکست را می شناسند و می دانند که چگونه قابلیت های خود را بهبود بخشند و از شکست ها درس بگیرند.

۵)چابک باشید و چابک بمانید.

داشتن یک شرکت چابک ، انعطاف پذیری را ساده می کند. منابع وسرمایه ها را بر روی بخش های مرکزی کسب و کار خود متمرکز کنید. برروی جذب نمودن شرکای بیرونی برای پرکردن شکاف ها و اجرایی ساختن فرصت های بالقوه تمرکز کنید. به عنوان مثال، شرکت ما یک شرکت تجارت آنلاین است. وقتی ما درپی خرده فروشی محصولات خود بودیم با یک شرکت خرده فروشی شراکت کردیم، به جای اینکه خود این کار را انجام دهیم. این اقدام به ما این امکان را داد که بر روی کار اصلی خود که طراحی و مهندسی محصولات عالی بود متمرکز شویم.

استارت آپ چیست
خواندن مقاله

همیشه با نهادینه ساختن انعطاف پذیری در مدل کسب و کار خود آمادگی لازم برای رویارویی با تغییرات را داشته باشید. این انعطاف پذیری به شما کمک می کند که به سمت پیشرفت و تعالی حرکت کنید.

@honaremodiriat

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *