۵ پیشنهاد برای ایجاد انعطاف پذیری در مدل کسب و کار

۱)در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنید.

برای هر شرکت تکنولوژیکی، بخش تحقیق و توسعه بایستی بالاترین دارایی شرکت باشد. این بخش شما را قادر می سازد که به تغییرات بازار متمایل باشید و به نیازهای مشتریان پاسخ بدهید. آزمایشات متعدد می تواند منجر به نمایان شدن فرصت های جدید برای خلق ارزش و رشد شود.

به عنوان مثال، یک سال بعد از راه اندازی کسب و کارخود، بعضی ها می گفتند که در آگاه سازی مردم از برند خود سرمایه گذاری کنم اما ساختن برند در صورتیکه محصول اصلی شما قادر به توسعه برطبق نظر مشتریان نباشد ارزش کمی خواهد داشت. من می دانستم که در ابتدا ما بایستی بر روی محصول خود متمرکز شویم، به جای اینکه برروی برندسازی سرمایه گذاری کنیم.بنابراین ما بر روی مهندسی محصولات سرمایه گذاری کردیم. تصمیم ما صحیح بود. تیم اختصاصی تحقیق و توسعه، نوآوری و کارایی را ترغیب می کند و مسیر شرکت به سمت موفقیت را هموار می سازد.

۲) با مشتریان خود صحبت کنید.

از بازخوردهای منفی نترسید. حرف های مثبت افزایش دهنده اعتماد به نفس هستند اما انتقاد بی پرده به پیش راندن یک کسب و کار به سمت موفقیت کمک می کند. از یک سیستم قابل اندازه گیری استفاده کنید که به شما این امکان را بدهد که بطور منظم از مشتریان خود سؤالاتی بپرسید. من در شرکت خود با تشکیل یک فروم باز در وب سایت این کار را انجام می دهم. این اقدامات به شما کمک خواهد کرد که روندهای پنهان در رفتار مشتریان را که نشان دهنده موج های تغییر هستند را بشناسید  .

۳)تضادها را بررسی کنید.

فکر کردن درباره اینکه شرکت شما چه نوع فعالیت هایی را انجام نمیدهد، می تواند مفید باشد.بطور مثال اگر کسب و کار آنلاین و مجازی هستید، به کسب وکارهای فیزیکی فکر کنید. این کار به شما کمک می کند که راه های جدیدی برای انجام امور بیابید که به شما در بهبود عملیات شرکت کمک کند.

۴)کارآفرینان را بکار بگیرید.

اعضایی با پیشینه و سابقه کارآفرینی را به تیم خود اضافه کنید. آنها اغلب دیدگاهی کل نگر و توأم با خلاقیت و تفکر جدید نسبت به صنایع متعدد دارند.این دیدگاه  به کسب و کار شما کمک می کند تا در مواقعی که تغییر ضروری است، انعطاف پذیر باشید. آنها چشم انداز دارندو تغییر را به عنوان پیشرفت می شناسند. موضوع مهمتر اینکه آنها شکست را می شناسند و می دانند که چگونه قابلیت های خود را بهبود بخشند و از شکست ها درس بگیرند.

۵)چابک باشید و چابک بمانید.

داشتن یک شرکت چابک ، انعطاف پذیری را ساده می کند. منابع وسرمایه ها را بر روی بخش های مرکزی کسب و کار خود متمرکز کنید. برروی جذب نمودن شرکای بیرونی برای پرکردن شکاف ها و اجرایی ساختن فرصت های بالقوه تمرکز کنید. به عنوان مثال، شرکت ما یک شرکت تجارت آنلاین است. وقتی ما درپی خرده فروشی محصولات خود بودیم با یک شرکت خرده فروشی شراکت کردیم، به جای اینکه خود این کار را انجام دهیم. این اقدام به ما این امکان را داد که بر روی کار اصلی خود که طراحی و مهندسی محصولات عالی بود متمرکز شویم.

همیشه با نهادینه ساختن انعطاف پذیری در مدل کسب و کار خود آمادگی لازم برای رویارویی با تغییرات را داشته باشید. این انعطاف پذیری به شما کمک می کند که به سمت پیشرفت و تعالی حرکت کنید.

@honaremodiriat

پست های مرتبط

با دروغ در مذاکره چه کنیم؟ | پل طلایی مذاکره

تا حالا شده در یک جلسه مذاکره بدونی کسی داره دروغ میگه؟! تمام مدتی که داره به حرف زدنش ادامه میده به این فکر کنی که چجوری می تونی ضایع اش کنی که دلت خنک بشه؟ شاید دیگر به...

ادامه مطلب

شناخت تیپ های شخصیتی بر اساس مدل Disc

داستان زندگی من هم پیچیدگی خودش را دارد.شخصیت شناسی دیسک پر از فراز و نشیب، درست مثل همه کسانی که امروز موفق هستند و حرفی برای گفتن دارند. شخصیت شناسی دیسک شاید فکر کنید منم مثل خیلی های دیگه...

ادامه مطلب

مذاکره آسانسوری

ای کاش من زودترمذاکره آسانسوری را یاد می‌گرفتم مذاکره آسانسوری که مطمئنا یکی از اصول اولیه یک مذاکره موفق هست مطمئنا فرصت های خوبی رو که از دست دادم رو حفظ می کردم اوضاع خیلی بهتر از الان بود....

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثروت آفرینان (باشگاه ملی جنگنده‌های اقتصادی ایران)

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس با مدیریت مهندس امیرحسین مظاهری نزدیک به سه دهه فعالیت علمی و تخصصی در زمینه های کسب و کار و تکنیک های فروش، کارآفرینی و سخنوری، مدیریت منابع انسانی و مدیریت زمان، تحلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی روز داشته است. و تا امروز رسالت خود را در آموزش و تعالی کسب و کارهای جامعه دانسته است تا بتواند به نوبه خود در خدمت جامعه و فعالان اقتصادی باشد.

26403740 021
مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته در واتساپ: 09104394947
آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای میرداماد، پلاک 4،طبقه 3
logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس می‌باشد.