چشم سوم کسب و کار شما

موسسه آموزش عالی

ثروت آفرینان

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان به عنوان یکی از مراکز تخصصی آموزش های مرتبط با علم مدیریت، فعالیت اولیه خود از ۱۹ سال پیش آغاز نمود. مهندس امیرحسین مظاهری سیف موسس و صاحب امتیاز موسسه ثروت آفرینان ،که خود ازکارآفرینان برتر کشور، مدرس دانشگاه و سخنران خبره سمینارهای مرتبط با کارآفرینی و  علم مدیریت است، درباره ی نحوه شروع فعالیت چنین میگوید:

ایده راه‌اندازی در سال ۱۳۷۵ تبلور یافت و در سال ۱۳۷۶ اولین فرهنگسرای خصوصی کشور، “فرهنگسرای جوانان موفق” متولد شد. در سال ۱۳۸۱ با تغییر اهداف و بازسازی هیئت مدیره به مؤسسه “پژوهشگران جوان برتر” تغییر نام داد و با عملکرد جدید وارد حوزه آموزش الکترونیک و آموزش عالی گردید. ماحصل این تلاش‌ها انتخاب بعنوان کارآفرین برتر کشور و برگزیده جشنواره قهرمانان صنعت در حوزه IT  و تأسیس دانشگاه غیر انتفاعی “شاندیز” در خراسان رضوی بود.

بعد از کسب جایزه کارآفرینی در سال ۱۳۸۶ و برگزاری دوره‌های موفق کارآفرینی در اتاق بازرگانی تهران، ایجاد مرکز تخصصی کارآفرینی مورد توجه قرار گرفت و با همکاری دانشکده کارآفرینی ابتدا دوره‌های متفاوت و اثر بخش  PMS و  سپس مؤسسه ثروت ­آفرینان­ در سال ۱۳۸۷ تأسیس شد.

این مؤسسه علاوه بر طرح آموزش کارآفرینی در کشور از طریق سمینار، کارگاه، تورهای تفریحی آموزشی و دوره‌های مجازی، تولید کتاب، فیلم‌های آموزشی، ماهنامه تخصصی، اولین بسته آموزشی هوش اجتماعی و بانک اطلاعات مدیران و کارآفرینان ایرانی را در دست اقدام دارد.

برگزاری بیش از ۲۵۰ سمینار در سراسر کشور

برگزاری بیش از ۳۲۰۰۰ نفر ساعت آموزش برای کارآفرینان

برگزاری حدود ۲۱۰ ساعت مشاوره مدیریت

افزایش ۵ چاپ به تیراژ کتاب رقص عقابها و گذشتن از مرز پرفروشترین کتاب حوزه کسب و کار ایران

واکاوی تجربیات ۲۸ فعال اقتصادی مانند اسداله عسگر اولادی، شهرام جزایری و ….

ثروت ­آفرینان­ در دوره فعالیت  ۷ ساله ی خود توانسته است بیش از صدها سمینار در شهرهای مختلف کشور برگزار و تفاوت استفاده از “کارآفرینان مدرس” را در معرض قضاوت حضار قرار دهد و بعنوان مرکز معتبر آموزش و مشاوره فردی و سازمانی شناخته شود و امروز همکار آموزشی دو دانشگاه معتبر کشور است که مدارک معتبری را برای دوره‌های آن صادر می‌کنند.

گوشه‌ای از سوابق اجرایی مؤسسه به شرح ذیل است:

– برگزاری دوره‌ی کارآفرینی در اتاق بازرگانی،
– برگزاری بیش از ۱۰۰ سمینار با محوریت کارآفرینی در دانشگاه تهران،
– مجری دوره‌های PMS(Personal Management System) و کارگاه تجربه‌های ناب در دانشکده کارآفرینی،
– برگزاری سمینارهای مدیریت در دانشگاه آزاد اهواز،
– برگزاری سمینارهای مدیریت در دانشگاه شهید چمران اهواز،
– برگزاری سمینارهای مدیریت در ادارات تابعه شرکت نفت،
– برگزاری دوره‌های اصول و فنون مذاکره در بیش از یکصد مرکز آموزش دولتی و خصوصی مانند شهرداری تهران،
– همکار آموزشی با دانشگاه صنایع و معادن ایران،
– مشارکت در تولید و پخش برنامه‌های آموزش مدیریت فردی سیمای جمهوری اسلامی ایران،
– مجری دوره‌های MBA سازمان فنی و حرفه‌ای وزارت کار.

ثروت آفرینان تخصصی‌ترین مرکز پرورش مدیران و کارآفرینان ایرانی است که مأموریت خود را ارائه محصولات و خدمات تخصصی کارآفرینی و مدیریت در جهت شکوفایی استعدادهای ایرانی میداند و  هدف خود را  شکوفایی و هدایت پنجاه هزار استعداد ایرانی در جهت رشد و بالندگی اقتصادی کشور طی ده سال  قرار داده است.

درباره ی

امیرحسین مظاهری سیف

مدیرعامل موسسه ثروت آفرینان

امیرحسین مظاهری، مشاور خلاق کسب و کار با تخصص برنامه ریزی ،طراحی، پرورش ایده و پویانی کسب و کار است. او با تجربه ای عمیق و با اندوخته ای غنی از دانش کسب و کار و تجارت ، نامی آشنا و مؤثر در بازار حرفه ای وپیچیده ی امروز ایران است. او راوی داستانهای به یادماندنی برندهای تیزهوشی است که به راز قدرت ارتباطات در راهبری اهداف خود پی برده اند. برندهایی چون مهرام، بهروز، پدرخوب ، فرش عظیم زاده ، زرماکارون و بزرگان کسب و کار ایران ، از قهرمانان داستان های او هستند.

امیرحسین مظاهری در حوزه ی کسب و کار ایرانی  یک استراتژیست خلاق است، او طراح و راهبر سرنوشت آینده مالی شماست.

سابقه ی او در جامعه فعالان اقتصادی ایران به همان روشنی که شرح خواهیم داد قابل پیگیری و اثبات است.

ریشه ها و برگها…

داستان امیرحسین مظاهری با دنیای کسب وکار، دنیای که در آن زیسته، از آن آموخته و بر آن افزوده، یک داستان ۴۰ساله است. اگر پیشرفت و اوج این داستان مدیون آموزش و تاثیرپذیری هم زمان از تمام کسانی باشد که او با آنها کار کرده، به آنها یاد داده و از آنها یادگرفته، ریشه در جایی است که او در خانواده ای با تخصص تجارت متولدمی شود. پدر او یکی از کسبه قدیمی بازار تهران که مشق تجارت و میل به رشد و طبیعت خستگی ناپذیری را در سرشت او نوشته است ، کسی که امیر حسین را وارد مرحله بالندگی کرد فقط خانواده او نیست ، او از ۱۳ سالگی در بازار کویتی ها شروع به ویزیتوری عطر و لاک تا خرید و فروش موتور در گمرک و …. تجربه های گرانسنگی را در سنین نوجوانی بدست آورد ، نگاه متفاوت و آکنده از تجربه و دانش او محصول کولباری منحصر بفردی ست که کسب و کار خانوادگی او در برابر چشمان جستجو گر وی گسترانیده است .

قدم ها…

اولین تجربه ی آماتوری  امیرحسین مظاهری در کسب و کار بجر حجره پدر از سال ۱۳۶۶ همانگونه که ذکر شد شکل گرفت ، ساختن اولین ساختمان در سالهای ۷۰-۱۳۶۹ در سن ۱۶ سالگی و سوق دادن وی بسمت مهندسی ساختمان و فعالیت های عمرانی یکی دیگر از مواهب الهی برای اوست ، این زمان که توئمان با ورشکستگی سنگین پدر است ، درکنار درد ها و مشکلات جدی بوجود آمده او را آبدیده تر می کند ، سالهای سخت تحصیل و اشتغال که از سال ۷۲ برای او آغاز می شود کار را بجای میرساند که در یک هفته باید در همدان درس می خواندم ، در تهران ۳جا کار می کردم و در کرج می خوابید ، اما همتی که از این فراز و نشیبهای نفس گیر در او شکل می گیرد ، امروز برای به ظهور رساندن ایده هایش کاملا ملموس است .

آما آغاز تجربه حرفه ای او را می توان از سال ۱۳۷۴ دانست که اولین کتاب ” مدیریت زمان ” را در ایران تالیف کرد ، ” ثروت نامرئی ” اولین کتاب اوست . که در فاصله ۳ سال از این  کتاب دومین کتاب خود را تالیف و اولین فرهنگسرای خصوصی ایران را بنام “فرهنگسرای جوانان موفق” تاسیس کرد.

تحصیل همزمان در رشته عمران و پژوهشگری در کنار مدیریت فرهنگسرای جوانان موفق ، برای بالید و افتخار آفرینی کافی نبود، وی در سال ۱۳۷۹ همزمان با آغاز فعالیت “پنتاگونا” اقدام به اجرای طرح جامعه جوانان موفق نمود تا با تئوری “استحاله موازی” خود بتواند جلوی این طرح را در ایران بگیرد که علیرغم جذب ۲۵هزار عضو در ۴۵ روز این طرح متوقف() شد .

اولین گروه های کوئست در ایران در سال۸۰ برای آموزش به وی مراجعه کردن و این باعث شد تا سال ۱۳۸۴ بیش از ۱۲ سمینار آسیب شناسی در دانشگاه های تربیت مدرس ، حسینه ارشاد ، دانشگاه تهران و … برگزار کند و بسیار از نتورکرهای قدیمی ایران را تشویق به مدل سازی داخلی نماید .

امیرحسین از سال ۷۸ اقدام به برپائی برنامه های تفرحی و شاد برای خانواده های دانشجویان خود نمود ، برگزاری جشنهای حمید ماهی صفت تا کنسرتهای بزرگ کاخ نیاوران ( ناصر عبداللهی ) و تالار بزرگ کشور و استادیوم تنیس مجموعه انقلاب (شهرام ناظری و همایون شجریان) از جمله کارهای بزرگ وی در این حوزه است

در کنار فعالیتهای اقتصادی نفسگیر در این ایام او اقدام به تاسیس دانشگاه غیر انتفاعی با تعدادی از مفاخر علمی کشور نمود و در سال ۱۳۸۶ مفتخر به دریافت جایزه ملی کارآفرینی کشور گردید .

مشکلات بوجود آمده بعد از دریافت این جایزه ، بخش آموزش الکترونیک این مجموعه را تعطیل و این دانشگاه در مشهد مقدس به همت سایر اعضا هیئت موسس ساماندهی و اکنون بیش از ۲۰۰۰ دانشجو از طریق کنکور سراسر در آن در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند .