دوره کوچینگ چیست؟

امروزه تکنیک های بیزینس کوچینگ نقش بسزایی برای پیشرفت در بازار کار دارند، برای اینکه به مفهوم کوچینگ برسیم در ابتدا باید به مفهوم کوچ بپردازیم.

پخش ویدئو

کوچ چیست؟

کوچ کلمه ای انگلیسی به معنی مربی است و بیزینس کوچ به شخصی گفته می شود که خود دارای چندین کسب و کار موفق است و توانمندی راهنمایی سایر اشخاص و کسب و کارهای بزرگ و کوچک را دارد.

افرادی که در دوره آموزش کوچینگ شرکت می کنند می توانند به عنوان کوچ در کسب و کار خود و سایر مشاغل فعالیت داشته باشند و در نهایت به ارتقاء سطح رشد و پیشرفت بیزینس و روابط داخل و خارج سازمان و …. کمک کنند.

دوره های آموزشی متعددی در این زمینه توسط مراکز متعدد، برگزار می شود. در این میان سوالی که مطرح می شود این است که کدام دوره تکمیل تر است و مشخصات دوره جامع آموزش کوچینگ چیست؟!

درخواست مشاوره رایگان

برای درخواست مشاوره رایگان لطفا فرم رو به رو را تکمیل نمائید.

کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با شماره تماس زیر تماس خاصل نمائید .

 

سرفصل های اصلی دوره کوچینگ

عنوان
مدت زمان
دوره مقدماتی کوچینگ
مدت زمان
دوره کوچینگ سوئیسی
مدت زمان
پخش ویدئو

دوره مقدماتی کوچینگ

دوره مقدماتی کوچینگ مخصوص 3 دسته از افراد است :

 1. افرادی که هیچ آشنایی با مبحث کوچینگ ندارند
 2. افرادی که آشنایی کمی دارند
 3. افرادی که با مبحث کوچینگ آشنایی دارند اما دوست دارند به صورت طبقه بندی شده آن را مرتب کنند.

کوچ کلاسیک شامل چه سرفصل هایی است؟

عنوان سرفصل
مدت زمان
کوچ کلاسیک چیست؟
مدت زمان
چه ابزارهایی دارد ؟
مدت زمان
چه روش هایی دارد ؟
مدت زمان
چه اشکالاتی دارد ؟
مدت زمان
کجا کارایی دارد ؟
مدت زمان

کوچ مدرن شامل چه سر فصل هایی است؟

عنوان سرفصل
مدت زمان
استفاده از ابزارها
مدت زمان
آشنایی با متد F35
مدت زمان
توسعه بیزنس کوچ
مدت زمان
بیزنس پروتکل
مدت زمان
لایف کوچ
مدت زمان
بیزنس کوچ
مدت زمان

مسیر یادگیری (نقشه راه کوچینگ)

بهترین راه برای یادگیری کوچینگ یادگیری آن بر اساس نقشه راه است. در شکل زیر می‌توانید از نقطه شروع تا نقطه پایان و تسلط کامل را مشاهده کنید.

تا این مرحله با کوچ کلاسیک و مسیر یادگیری یا نقشه راه کوچینگ آشنا شدیم و الان نوبت به کوچ سوئیسی است.

دوره کوچ سوئیسی

بخش دوم، نهایی و اصلی کوچ همان کوچ سوئیسی است. کوچ سوئیسی یا کوچ ابزار محور که سه فصل اصلی دارد : 

 1. لایف کوچ
 2. بیزینس کوچ
 3. توسعه بیزینس کوچ
پخش ویدئو

در لایف کوچ به ابزار سناخت و توسعه فرد پرداخته می‌ششود که فرد با تعریف خودش بتواند به سمت بیزینس کوچ برود. در قسمت دوم یعنی بیزینس کوچ 7 عنصر و 2 شاخصه یک بیزینس تعریف5 و روابط بین آن ها مشخص می‌شود تا فرد بتواند با 4 سطح ارتقا از سطح صفر به سطح استراتژیست کسب و کار برسد. و در توسعه بیزینس کوچ فرد با توسعه یک بیزینس به وسیله ابزار کوچ آشنا می‌شود.

سرفصل های دوره کوچ سوئیسی

عنوان سرفصل
مدت زمان
چگونگی استفاده از ابزار
مدت زمان
چگونگی استفاده از ابزار
مدت زمان
چگونگی استفاده از ابزار
مدت زمان
چگونگی استفاده از ابزار
مدت زمان
چگونگی استفاده از ابزار
مدت زمان
چگونگی استفاده از ابزار
مدت زمان

درخواست مشاوره رایگان

برای درخواست مشاوره رایگان لطفا فرم رو به رو را تکمیل نمائید.

کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با شماره تماس زیر تماس خاصل نمائید .

 

هدف دوره آموزش بیزینس کوچینگ

در واقع دوره آموزش کوچینگ بر آموزش تکنیک هایی برای رشد و توسعه کسب و کار و روابط فردی و اجتماعی تمرکز دارد. سرفصل های دوره آموزش کوچینگ بر مبنای اهداف دوره تخصصی کوچینگ پایه ریزی می شوند.

بهترین دوره آموزش بیزینس کوچینگ کدام است؟

برای شناخت بهترین دوره آموزش کوچینگ لازم است با سطوح متفاوت آموزش کوچینگ و دلیل اهمیت هر سطح آشنایی داشته باشید. دانلود جزوه معرفی کوچینگ یا مطالعه مقالات مرتبط می تواند در این زمینه موثر باشد.

کوچینگ مهارتی برای رشد خود و دیگران است بنابراین انتخاب بهترین مرکز با داشتن سالها سابقه فعالیت موفق از اهمیت بسیاری برخورداری است. موسسه ثروت آفرینان یکی از مراکز معتبر آموزشی می باشد که بیش از 30 سال سابقه فعالیت دارد و تاکنون به برگزاری صدها دوره آموزش کوچینگ و سایر دوره های تکمیلی برای مدیریت کسب و کار پرداخته است.

معرفی بهترین مرکز آموزش کوچینگ

موسسه ثروت آفرینان در حال حاضر بهترین مرکز آموزش کوچینگ و بیزینس کوچینگ به شمار می رود که به برگزاری دوره جامع آموزش کوچینگ می پردازد. پیرو آمار و ارقام رسیده طی سال های اخیر، شرکت در “دوره های ثروت آفرینان” بیشترین بازدهی را برای حاضران این دوره در مقایسه با سایر دوره های کوچینگ، به دنبال داشته است.
به همین دلیل در این بخش به بررسی اینکه چرا دوره کوچ ثروت آفرینان موفقیت آمیز بوده است و دستاوردهای شرکت در دوره کوچینگ پرداخته ایم.
آموزش های این مرکز به صورت حضوری یا دوره مجازی کوچینگ، برگزاری می شود. دوره آموزشی کوچینگ برای مدیران همراه با تمرینات عملی می باشد. علاوه براین، بسته آموزشی کوچینگ برای مدیران در این دوره های ارائه می شود.

در دوره کوچینگ چه مواردی را فرا خواهید گرفت

 1. رویکرد بالغ سازی سیستم ها و انسانها
 2. قرار گرفت در جایگاه لیدرشیپ کوچ با گرایش به نقاط قوت سازمانی، گروهی و شخصی
 3. کسب مهارت بیزینس کوچ با گرایش بیزینس های خانوادگی
 4. توانمندی کوچ رهبری و مدیران اجرایی در شرکت ها و سازمانها
 5. کسب مهارت بیزینس و لایف کوچ در انواع کسب و کار
 6. مهارت کوچ حرفه ای مسیر شغلی
 7. تسلط بر تکنیک های كوچ نقاط قوت /لايف كوچ /kidscoach
 8. کسب مهارت درباره فراکوچ و شناخت ارتباط با فراکوچ
 9. کسب مهارت کوچ حرفه ای در زمینه کوچینگ در روانشناسی، کوچینگ فردی، کوچینگ سازمانی، کوچینگ کسب و کار و سایر گرایش های کوچینگ

شرایط و نحوه پذیرش در دوره کوچینگ Coaching ثروت آفرینان

ثروت آفرینان موسسه ای تخصصی برای پرورش مدیران و کارآفرینان ایرانی است که برای رشد و توسعه کسب و کار نیاز به شناخت مدل ها و سبک های موفق و ناموفق ایرانی دارند. این مجموعه با هدف توسعه بازار کار به ارائه محصولات، خدمات تخصصی کارآفرینی و مدیریت کسب و کار به صورت کاربردی و براساس الگوهای ایرانی پرداخته است.
ثروت آفرینان با برگزاری دوره بیزینس کوچینگ و سایر دوره های تکمیلی در جهت هدایت هزاران استعداد ایرانی در مسیر رشد و بالندگی اقتصادی کشور، در حال فعالیت می باشد.
تمامی افراد با هر نوع مدارک تحصیلی می توانند برای مشاوره پذیرش در دوره های حضوری و آنلاین کوچینگ ثروت آفرینان اقدام نمایند. آموزش ها به صورت تئوری، عملی، کارگاهی و … ارائه می شود و بعد از پایان دوره پشتیبانی مادام العمر برای پاسخ به سوالات شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

مخاطبین دوره کوچینگ شامل چه کسانی هستند؟

در پاسخ به این سوال که این دوره مختص چه افرادی است باید بگوییم، کلیه افرادی که علاوه بر زندگی شخصی، تمایل به ارتقاء سطح کسب و کار خود دارند، در تمامی مشاغل و جایگاه های شغلی می توانند از دوره بیزینس کوچینگ استفاده نمایند. در واقع کوچینگ کلمه ای انگلیسی است که در زبان فارسی به معنای مربیگری می باشد.

بیزینس کوچ، اصطلاحی پرتکرار در این روزها می باشد که به رازی برای موفقیت در بازار کار تبدیل شده است. دوره کوچینگ مناسب برای تمامی افراد از جمله مدیران، مشاوران، معلمان، روانشناسان و سرمایه گذاران انواع کسب و کار شخصی و سازمانی است.
کوچینگ فرآیندی است که هدف آن بهبود عملکرد افراد است و هر فرد، با یادگیری این مهارت می تواند هدف های خود را مشخص نموده و به صورت حرفه ای در جهت رسیدن به این اهداف گام هایی موثر بردارد.

افرادی که به این مهارت دست پیدا می کنند به عنوان کوچینگ در کسب و کار خود و سایر کسب و کارهایی که نیاز به کمک کوچ دارند، نقش یک تسهیل گر را ایفا می کند تا در نهایت به بهبود کارایی و عملکرد در مشاغل کمک کند.
کوچینگ مجموعه مهارت های راهبردی در جهت بهبود عملکرد فردی، سازمانی، توسعه استعداد و توانایی افراد، رشد اقتصادی، بهبود عملکرد و کسب حداکثر بهره وری در تمامی ابعاد زندگی شخصی و کسب و کار حرفه ای است.

اگر دوره کوچینگ را بگذارنم چه می شود؟

افرادی که این دوره را می گذرانند، لازم است بدانند، بیزینس کوچینگ صرفا محدود به رشد کسب و کارهایی که با مشکل مواجه شده اند، نیست. بلکه بسیار فراتر از این چارچوب ها بوده و از ابتدای راه اندازی یک کسب و کار و تمام طول رشد و توسعه کاربردی و حیاتی است.
آموزش های دوره کوچینگ به شما کمک می کند تا به سادگی از انواع چالش و بحران عبور کنید. بیزینس کوچینگ با ایجاد بستر مناسب در هر کسب و کار، برای صاحبان مشاغل امکان روبرو شدن با چالش‌ ها و مشکلات و تبدیل هر تهدید به فرصت را فراهم می کند، به این ترتیب مجموعه ای راهکارهای موثر برای ارتقای عملکرد در بازار کار به شمار می رود.

اگر صاحب کسب و کار و هستید و یا در حال فعالیت به عنوان یک کارافرین می باشید، برای کسب بیشترین بازدهی و کسب درآمد، به دنبال توصیه هایی کاملا تخصصی هستید و می خواهید دیدگاهی کاملا واضح و واقع گرایانه نسبت به آینده شغلی خود داشته باشید.
اگر برای از میان برداشتن موانع و مشکلات موجود به دنبال راهکار موثر هستید، می توانید با اطمینان خاطر از دوره بیزینس کوچ حرفه ای بهره ببرید. زیرا این با یادگیری تکنیک های این دوره قادر خواهید بود مشکلات منحصر به فرد و سیستماتیک کسب و کار خود را شناسایی کنید.

کاربرد و فواید بیزینس کوچینگ چیست؟

فواید کوچینگ بسیار زیاد است و به همین دلیل از این روش در کشورهای پیشرفته استفاده می شود.

 • یکی از فواید کوچینگ، تقویت توانایی حل مسئله و تفکر است. در جلسات کوچینگ شما با استفاده از کوچ خود به سمت تفکر عمیق می روید. شاید در ابتدا این فرایند برای شما دشوار به نظر برسد و دچار سردرگمی شوید. اما کوچ در پروسه کوچینگ به شما کمک می کند تا ذهنتان به شفافیت برسد.
 • جلسات کوچینگ به انسان کمک می کند تا برنامه ریزی درست و صحیحی داشته باشید. برنامه ریزی و انجام وظیفه از فواید کوچینگ است.

در دوره جامع کوچینگ ثروت آفرینان چه می‌گذرد؟

از خدمات کوچینگ ثروت آفرینان برای یادگیری عمیق و عملی این مهارت، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- برگزاری کارگاه های آموزشی کوچینگ

شرکت کنندگان این دوره در جستجوی افق های جدید و کشف فرصت های ناب و سودآور می باشند. با حضور در کارگاه های آموزشی می توانید با تکنیک های عملی در این راستا آشنا شوید. مدار زندگی دارندگان مهارت کوچ، در جهت پیشرفت و توسعه در جریان است.
اگر شغل شما به عنوان یک مدیر، کارمند، فروشنده و … به صورت موفقیت آمیزی پیش نمی رود، حضور در این دوره ها به همراه آموزش های کارگاهی، کاربردی ترین روش برای کسب مهارت مورد نیازتان به شمار می رود. می توانید به سادگی از تجربه الگوهای تست شده و موفقیت آمیز بهره ببرید.

2- ارائه کتاب، فایل صوتی و فیلم های آموزشی کوچینگ

از خدمات موسسه ثروت آفرینان در برگزاری دوره کوچینگ، می توان به ارائه کتاب، فایل های صوتی و فیلم های آموزشی اشاره کرد. این موارد همان ابزار یادگیری هستند به درک عمیق تر مباحث کمک شایانی می کنند. می توانید بسیاری از کتاب های مرتبط با معرفی افراد موفق و ناموفق، همچنین انواع کتاب های مدیریتی معتبر دیگر را از طریق ورود به سایت موسسه ثروت آفرینان دانلود کنید.

3- برگزاری سمینار بیزینس کوچینگ

سمینار، یک فرصت برای یادگیری نکات مهم در آموزش کوچینگ و مطرح شدن سوالات متعدد و پاسخ های کاربردی است. از خدمات موثر ثروت آفرینان برای ایجاد درک عمیق و رفع هرگونه سوال و ابهام در طول دوره های آموزشی، برگزاری سمینارهای متعدد است.

اگر می خواهید به عنوان یک مدیر یا کارآفرین موفق، کسب و کار خود را توسعه دهید اما از دنیایی که در پیش رو دارید، شناخت کافی ندارید، حضور در این دوره همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

4- دوره های غیرحضوری کوچ

اگر مشغله های کاری متعدد دارید یا به هر دلیل امکان حضور در دوره های کوچینگ برای شما فراهم نیست، نگران نباشید. موسسه ثروت آفرینان برای این منظور راهکاری مناسب اندیشیده و اقدام به برگزاری دوره های غیرحضوری کرده است.
می توانید از طریق این دوره مهارت خود را در دوره کوچینگ افزایش دهید و به سادگی آینده ای که انتظارش را دارید، بسازید. ثروت آفرینان طی این دوره تمامی نیازهای مخاطبان خود را در نظر گرفته و با برنامه ریزی هوشمندانه و ارائه خدمات آموزشی، شرایط یادگیری را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

میتوانید برای اطلاع از ساعت آموزش کوچینگ، نحوه برگزاری جلسه کوچینگ به صورت حضوری و آنلاین، اطلاع از اسامی اساتید دوره تخصصی کوچینگ، نحوه برگزاری و مدت دوره کوچینگ Coaching به نشانی “ pms.ir” مراجعه نمایید و از طریق راههای ارتباطی با کارشناسان موسسه ثروت آفرینان در تماس باشید.

نحوه برگزاری جلسه کوچینگ

نحوه برگزاری اولین جلسه کوچینگ به صورت یک جلسه معارفه می باشد که در آن سوالات لازم برای شناخت کسب و کار و زندگی پرسیده می شود. این جلسه معمولا حدود 2 ساعت زمان نیاز دارد. این جلسه نیازهای شرکت کنندگان برای حضور در دوره را مشخص می کند.

پس از پایان دوره کوچینگ در چه تخصصی می‌توانم فعالیت کنم؟

احتمالا این سوال برای شما هم پیش اگر این دوره را بگذارنم چه می شود؟ کوچینگ مدرن یکی از شیوه های جدید برای سهولت در رسیدن به اهداف شغلی است. از نظر اروپایی ها، داشتن مهارت کوچ به معنی راحت رسیدن به مقصد است!

بعد از پایان دوره کوچینگ، این توانمندی در شما ایجاد می شود که در مقایسه با قبل از خسارت های ناشی از تصمیمات نادرست و درگیری با چالش ها و موانع در امان باشید. علاوه براین مهارت تبدیل تهدیدها به فرصت را می آموزید و قادر خواهید بود تصمیمات صحیح و به موقع برای ایجاد فرصت های رشد و پیشرفت شغلی و اقتصادی فراهم کنید.
کوچ، با شفاف سازی و تحلیل موقعیت، قادر است به سادگی مسیر رسیدن به موفقیت را ترسیم کند. بعد از پایان دوره کوچ مدرن، استفاده از تکنیک های موثر، موجب می شود راه جدید به شما نشان داده شود.

دوره کوچینگ مدرن چیست؟

کوچ مدرن یک ابزار کاربردی برای فکر کردن و تولید ثروت آفرینی است که بخشی از آن به عنوان مانی گیم یا ”بازی پول” نیز شناخته می شود. این یک متد سوئیسی موفق است که در مراکز معتبر علمی جهان از جمله موسسه ثروت آفرینان در ایران، بکار گرفته شده است.

دوره کوچینگ مدرن، مبانی کوچ مدرن با رویکرد کشف قابلیتهای فردی را آموزش می دهد. طی این دوره می آموزید که چگونه نقاط قوت خود را به مزیت برای مشتری تبدیل کنید…

سطوح متفاوت آموزش کوچینگ و دلیل اهمیت هر سطح

مطابق سنجش موفقی که انجام شده، آموزش کوچینگ در مبحث کوچ مدرن می تواند باعث ارتقاء تفکر در 4 سطح شود:

جالب است بدانید، مطابق با پژوهش های انجام شده، بیش از ۹۵% از فعالان اقتصادی در سطح چهارم قرار دارند که بعد از شرکت در دوره های کوچینگ، توانسته اند به نتایج شگفت انگیزی درست یابند. در حدی که امروزه در سطح جهانی، اجرای استراتژیست برای تغییر عناصر و روابط با خلاقیت بر اساس نقشه راه، بخشی از فصل اول برای استارت آپ ها شده و یک دوره الزامی می باشد.

هفت دستاورد شرکت در دوره کوچینگ

 1. جلوگیری از تفکر اشتباه و تصمیمات نادرست
 2. ایده پردازی برای حل مشکلات و طراحی راهکار اجرایی آن
 3. مهارت حل مسئله های دشوار
 4. ایجاد کسب و کار ثروت آفرین
 5. کشف ایده هایی متناسب با کسب و کار شما
 6. کشف راهکارها و ایده های ثروت آفرین
 7. شناخت اشتباهات مهلک پیش از شروع کار

سرفصل های دوره آموزش کوچینگ ثروت آفرینان

دوره کوچ مدرن در آموزش کوچینگ ثروت آفرینان دارای 3 فصل است:

 • فصل اول کوچینگ:

این فصل خلق شاهکار نام دارد و می کند تا با شناخت عناصر ثروت و روابط آن در زندگی و کسب و کارتان آشنا شده و قادر به حرکت از سطح سوم و دوم باشید.

 • فصل دوم و سوم کوچینگ :

فقط برای دانشجویان MBA و ثروت آفرینان و یا افرادی که فصل اول را گذرانده اند ممکن خواهد بود. بنابراین این دوره را فقط به افراد حرفه ای، صاحبان کسب و کار، صاحبان ایده و فعالان اقتصادی پیشنهاد می دهیم. اگر در این گروه قرار ندارید می توانید از سایر دوره های کوچ استفاده کنید.

رایج ترین تخصص های کوچینگ چیست؟

1- تخصص در زمینه لایف کوچینگ

این تخصص از رایج ترین و اثر بخش ترین تخصص های کوچینگ است که امروزه در سراسر جهان در حال برگزاری می باشد. لایف کوچینگ به افراد کمک می کند تا در زندگی پیشرفت کننده و به رضایت بیشتر در نتیجه ارتقاء سطح زندگی برسند.
تخصص در زمینه کوچینگ زندگی، به شما این امکان را می دهد تا در راستای بهبود روابط شغلی و زندگی روزمره توانمندتر از قبل باشید.
لایف کوچ یا مربیان زندگی قادرند به دیگران کمک کننده تا اهداف خود را مشخص کرده و سپس با شناسایی موانع ، راهکارهایی موثر در جهت رفع چالش ها ایجاد کنند.
لایف کوچینگ مهارتی است که مهارت ها و استعدادهای منحصر به فرد اشخاص را هدف قرار داده و از آن حمایت می کند تا در مسیر بهره وری در جهت رسیدن به اهداف مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده حداکثری از نقاط قوت هر شخص، روشی موثر برای دستیابی به تغییرات سودمند است.
اگر قصد آغاز یک کسب و کار یا ایجاد تغییرات انقلابی برای توسعه شغل خود هستید، این تخصص همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

2- تخصص در زمینه سلف کوچینگ

تخصص در زمینه سلف کوچینگ، یا همان کوچینگ خویشتن، یک مهارت کاربری برای مشخص کردن اهداف است. با شناسایی موانع و مشکلات می توان از قابلیت بهبود عملکرد برای رشد شخصی بدون نیاز به کمک افراد دیگر استفاده کرد.
در دوره کوچینگ (سلف کوچینگ) می آموزید که بدون نیاز به راهنمای اشخاص دیگر می توانید به غرایز خود اعتماد کنید. برای اینکار لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 1. علایق خود را مشخص کنید
 2. تعیین هدف
 3. خود را آموزش دهید
 4. مسئولیت پذیری
 5. یک برنامه توسعه شخصی ایجاد کنید

3- تخصص در زمینه کوچینگ کسب و کار

تخصص در زمینه کوچینگ کسب و کار، به کوچ بیزینس که معمولا کارآفرینان با تجربه هستند کمک می کند تا از استعدادهای خود در جهت ایجاد و توسعه یک کسب و کار استفاده نمایند. دارندگان این تخصص قادر خواهند بود با کوچ کردن سایر افراد و دارندگان کسب و کار، راهنمای راه آنها برای رسیدن به اهداف باشند.

کسی که از تخصص کوچینگ کسب و کار برخوردار است، می تواند به دیگران در راه اندازی یک کسب و کار موفق کمک کند. زیرا راهنمایی کوچ، یک چشم انداز روشن از هر نوع کسب و کار را ارائه می دهد و به برنامه ریزی و اولویت بندی اهداف با استراتژی های مورد نیاز می پردازد. این شیوه مناسب و ضروری برای پیشرفت در بازار کار محسوب می شود.

تاثیر دوره آموزشی کوچینگ برای مدیران

خیلی‌ها به اشتباه گمان می‌کنند که بیزینس کوچینگ فقط به درد کسب و کارهایی می‌خورد که با مشکل مواجه شده‌اند و برای عبور از بحران به کمک نیاز دارند. این در حالی است که بیزینس کوچینگ فضایی را فراهم می‌کند که صاحب کسب و کار بتواند چالش‌ها و مشکلات موجود را به فرصتی برای ارتقای عملکرد سازمان تبدیل کند.

صاحب کسب و کار به دنبال توصیه‌هایی کاملاً تخصصی است، می‌خواهد دیدگاهی واضح‌تر و واقع‌گرایانه نسبت به آینده کسب و کارش داشته باشد و برای از میان برداشتن موانع و مشکلات موجود راهکاری پیدا کند.

می‌توانید اطمینان داشته باشید که یک بیزینس کوچ حرفه‌ای قادر است مشکلات منحصر به فرد و سیستماتیک کسب‌و‌کار شما را شناسایی کند، اما چه کسی این توانایی را دارد که منتظر بماند تا شما خود به یک راهکار مناسب برسید و از همان ابتدا خودش راهکار و ایده‌هایش را پیشنهاد ندهد.

آیا آموزش کوچینگ در بازار ایران کاربرد دارد؟

آموزش کوچینگ در بازار ایران یک پدیده ناشناخته نیست و کسب و کارهای موفق سالهاست که در حال بهره بردن از تکنیک های کوچینگ در بازار هستند. در حقیقت، کوچینگ کسب و کار، به تحلیل سازمان و کسب و کار شما می پردازد و با تنظیم اهداف سازمانی و فردی به رشد حداکثری هر نوع کسب و کار کمک می کند.
کوچینگ چنان تاثیری روی اعضای یک گروه می گذارد که نتیجه مثبت آن در بلند مدت ماندگار خواهد بود. این تاثیرات نظیر مهارت های موثر فردی می باشد.

یک کوچ، نیاز ندارد که در تمامی زمینه های کوچینگ به تخصص برسد، بلکه تنها با کسب مهارت تخصصی کوچینگ می تواند منبع درآمدی چشمگیر فراهم کند.

این ویژگی کوچینگ، راه او را به تمام کسب و کارها باز می کند و فرصت های شغلی متعددی را فراهم می کند. البته عمق مهارت در کوچینگ برای راهنمایی صحیح یک کسب و کار از اهمیت بسیاری برخوردار است، بنابراین صرفا با داشت اطلاعات کوتاه و مختصر نمی توان به کوچ پرداخت.دارندگان کسب و کار لازم است در انتخاب کوچ مناسب برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار توجه داشته باشند.

نحوه استفاده از بیزینس کوچینگ در ایران

پیشنهاد می دهیم برای کسب درآمد از بیزینس کوچینگ در ایران به موارد زیر توجه داشته باشید:
اطلاعات خود را در مورد تکنولوژی های جدید به روز کنید: لازم است از تکنولوژی های روز دنیا برای انجام حرکات انقلابی کوچینگ و تغییرات تکنولوژی که می تواند روی افت یا رشد هر کسب و کار تاثیر بگذارد، مطلع باشید.
در این حالت مهارت شما موجب می شود که مشتریانتان شما را به یکدیگر معرفی کنند و از مهارت کوچ شما در انواع کسب و کار استفاده شود. یکی از راه های رسیدن به این شهرت و جلب اعتماد، ایجاد یک وب‌ سایت حرفه‌ای برای کسب و کارتان است. می توانید با تولید محتواهای مناسب، به جذب تعداد نامحدودی از مخاطبان بپردازید که نیازمند خدمات کوچینگ هستند.

برای کسب درآمد بالا از کوچینگ جایگاه خود را ارتقاء داده و حفظ کنید: برای اینکار لازم است بدانید مراجعه کنندگان شما به چه چیزی نیاز دارند و آیا شما در کنار آموزش های حرفه ای که دیده اید، می توانید تخصص دیگری هم داشته باشید؟
لازم است در یک زمینه از مهارت های کوچینگ نظیر کوچینگ زندگی، کوچینگ کسب و کار یا سلف کوچینگ به مهارت و شهرت برسید. زمانی که تبدیل به یک برند موفق در کوچینگ شوید، تعیین هزینه های خدمات کوچینگ از سوی شما اعلام خواهد شد. به عبارتی می توانید مهارت خود را ارزان نفروشید!

برای شناخت بخش هایی که می توانند جایگاه شما را ثابت کننده و در آن زمینه به شهرت برسید، لازم است علایق خود در زمینه تخصص های ذکر شده بشناسید.
بنابراین به مرور تجربیات گذشته خود بپردازید، اینکه سابقا در چه زمینه ای به خوبی عمل کرده اید؟ به نظر خودتان در چه تخصصی می توانید متمایز باشید و در طول زمان به شهرت رسید؟

از بازاریابی دیجیتال برای جذب مشتری استفاده کنید: استفاده از شبکه های اجتماعی راهکاری موثر برای معرفی خدمات به شمار می رود. این ابزار می توانند تایید حرفه ای بودن شما باشند که به سرعت باعث شهرت یک کوچ می شوند.
برای رشد سریع در شبکه های اجتماعی لازم است برخی از خدمات را با قیمت پایین و حتی رایگان ارائه کنید تا به معرفی و جذب مخاطبان بپردازید. با این روش قادر خواهید بود مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید.

ارائه خدمات تکمیلی کوچینگ: زمانی که به فعالیت در زمینه کوچینگ می پزدازد، در این راستا از تجربیات متعددی برخوردار خواهید بود. تجربیاتی که برای مشتریان شما بسیار جذاب است. تهیه و تولید انواع محتوای متنی و ویدیویی راهکاری بسیار موثر برای جذب مخاطبان و کسب درآمد است. برای ارائه این خدمات می تواند از طریق ابزارهایی نظیر ایبوک یا ویدئو بلاگ استفاده کنید. شما از این طریق حتی می توانید یک منبع الهام بخش برای سایر کوچ ها باشید و این گروه را برای ارائه خدمات آموزشی جذب کنید.

علاوه براین دارندگان انواع کسب و کار که برای رشد و ارتقاء شغلی خود نیاز به کوچ حرفه ای دارند، با مشاهده خدمات تکمیلی شما، پی به مهارت حرفه ای که در زمینه کوچینگ دارید، می برند. بنابراین این شیوه می تواند درب های جدیدی به سوی شروع همکاری به عنوان کوچ و عقد قراردادهای سودآور باشد.

ایجاد روابط پایدار: یک کوچ موفق با ایجاد روابط پایدار قادر خواهد بود در بازار کسب و کار باقی مانده و در بلند مدت به عنوان یک کوچ موفق و هوشمند شناخته شود. بنابراین مشتریان خود را با ارائه خدمات مشاوره ای، سخنرانی، برگزاری جلسات مشاوره گروهی و کارگاه های کوچینگ وفادار کنید. البته این رویداد زمانی رخ می دهد که شما بتوانید کسب و کار کوچینگ خود را پایدار کنید و به کسب درآمدهای اضافی برسید.

برای کسب درآمد بالا در کوچینگ لازم است بتوانید خود را به عنوان یک رهبر فکری در معرض دید دارندگان کسب و کار قرار دهید. از این طریق قادر خواهید بود هم برای خود درآمد ایجاد کنید و هم برای مشتریان خود سودآوری داشته باشید. در نهایت با ادامه این مسیر می توانید برند کوچینگ خود را به ثبت برسانید.

دستاوردهای شرکت در دوره کوچینگ

 • از دستاوردهای کوچینگ ارائه و تنظیم نقشه راه موفقیت است.
 • قادر به استخدام و جذب افراد مناسب خواهید بود.
 • می توانید یک بستر مناسب برای رشد و ارتقاء عملکرد کارکنان تان فراهم کنید.
 • باورهای محدود کننده در کسب و کار خود را شناسایی خواهید کرد.
 • راهکارهایی موثر برای رفع باورهای محدود کننده پیدا خواهید کرد.
 • می توانید متناسب با فرصت هایتان یک برنامه استراتژیک ترتیب دهید.
 • مهارت رهبری شما به طرز چشمگیری ارتقاء خواهد یافت.
 • به دیدگاه روشن از کسب و کار خود می رسید.
 • اهداف خود را شناسایی کرده و مسیر رشد کسب و کار خود را با تمرکز بر این اهداف انتخاب می کنید.
 • به پرورش کارمندانی می پردازید که از عملکرد و بازدهی بالا برخوردارند. این کارمندان مسئولیت پذیر و پاسخگو هستند.

آیا هر کسی توانایی کوچ بودن را دارد؟

اگر تمایل به استفاده از دوره آموزش کوچینگ را دارید احتمالا این سوال برای شما ایجاد شده است که آیا هر کسی توانایی کوچ بودن را دارد؟ و اینکه آیا سطح آموزش های این دوره به گونه ای است که در عمل برای شما کاربرد داشته باشد…

در پاسخ به این سوال باید بگوییم این دوره ها به گونه ای طراحی شده است که با داشتن سرفصل های مختلف و ارائه خدمات کارگاهی و … مناسب تمامی دارندگان کسب و کار با سطوح مختلف توانایی و استعداد است.

علاوه براین شرکت در دوره Modern coaching “مدرن کوچینگ” یک آموزش تخصص است که نشان می‌ دهد که کیفیت رابطه کوچ تاثیر مستقیمی بر کارایی و نتایج آن رابطه دارند. شما می توانید علاوه بر شرکت در دوره های تخصصی آموزش کوچینگ برای رشد توانایی و ایجاد صمیمیت اولیه با یک فرد، از کوچینگ مدرن استفاده کنید.
این دوره به شما کمک می کند تا در طول زمان نیز روابطی را ایجاد کنید. در این راستا می آموزید که به صورت آگاهانه بر خصوصیات مولد یک رابطه مثبت تمرکز کنید تا آنها را به وجود آورید. در واقع هدف دوره کوچینگ مدرن تمرکز بر فاکتورهای روراستی، گشودگی و اعتماد است تا به شما کمک کند از این عناصر کلیدی رابطه استفاده بهینه کنید.

بیزینس کوچینگ چیست؟

قبلا با واژه ی بیزینس کوچ آشنا شدیم و محدوده ی عملکرد آن را توضیح دادیم، در این بخش می خواهیم شما را با نحوه ی عملکرد « بیزینس کوچ » آشنا کنیم.

امیدواریم در این زمینه کمک ارزنده ای به ارتقاء کسب و کار شما کرده باشیم. بیزینس کوچ ها به روش های مختلف به ارتقاء کسب و کار مدیران، کارآفرینان و متخصصان کمک می کنند. چرا که یک بیزینس کوچ با توجه به سابقه کاری و رصد بازار می تواند مانند یک حریف تمرینی در ورزشهای رزمی مدیر را به فکر وادار کنند و به او تمرکز دهد یا به افق دید او کمک کند. معمولا بیزینس کوچ ها روی جدول برنامه ریزی شده ی ثابتی کار می کنند. با استفاده از این جدول به شکل ساده تری بازخورد عملی، راهنمائی شخصی ، و برنامه ی رشد را در اختیار مراجعه کننده های خود قرار دهند.

این تداوم بازسازی فکر و دیدگاه مدیر عامل، باعث افزایش درآمد کسب و کار می شود و به رشد اقتصادی آنها سرعت می دهد.

کوچینگ، بزرگترین سرمایه گذاری در کسب و کار

وقتی می گویم «بیزینس کوچ»، ممکن است فوراً تصویر شعارهای انگیزشی زیبا، یک اتاق سرد کنفرانس و به همان اندازه یک استکان قهوه ی ناخوشایند در ذهن خود تصور کنید. اما این طور نیست! بیزینس کوچ می تواند بزرگترین سرمایه گذاری ای باشد که شما تا به حال در حرفه یا شغل خود انجام داده اید. فرقی نمی کند شما یک کسب و کار حرفه ای داشته باشید یا تازه کسب و کار خود را شروع کرده باشید و یا یک کارآفرین باشید. اگر شما در برداشتن حرکت بعدی دچار تردید شده اید، می توانید از یک بیزینس کوچ قوی کمک بگیرید تا شما را در مسیری سودآور برای رسیدن به موفقیت قرار بدهد.

حضور بیزینس کوچ تا چه اندازه در بهبود کسب و کار ما موثر است؟

بیزینس کوچ کسی است که به مراجعه کننده کمک می کند به چشم انداز واضحی از وضعیت فعلی برسد. روش کارِ متناسب با اهداف مورد نظرِ مراجعه کننده را ترسیم کرده و به او در اداره‌ی امور کمک می کند. در تجربه های متعدد با صاحبان برند وقتی نقش آینه را بازی می کنم دیده ام که چگونه ذهنشان را جمع می کنند و به دیدگاه هایی می رسند که تا به حال در فکرش هم نبوده اند. به طور مثال اولین باری که با شهرام فخار (مؤسس پدر خوب) به واسطه پدرش آشنا شدم، فقط 4 شعبه در غرب تهران داشت و دفتر کوچکی در میدان ونک. اما بعد از سه سال به 83 شعبه رسید و یک واحد مستقل مسکونی را در ابتدای کردستان گرفته بود تا بتواند این شعبات را اداره کند و به فاصله کوتاهی کارخانه ای در جاده کرج خرید تا زنجیره تأمین ارزان تر و مطمئن تر باشد.

بیزینس کوچینگ فرایندی است برای هدایت صاحبین کسب و کار تا از جایی که هستند به جایی که می خواهند جهش کنند.

تفاوت بیزینس کوچ و منتور

گاهی اوقات در تشخیص تفاوت کوچ و منتور گیج می شویم، زیرا نقش هر دو به کار بردن سالها تجربیاتشان در جدول برنامه ریزی است. بزرگترین تفاوت بین کوچ و منتور این است که تمرکز منتور روی تجربه خود و تجربه مراجعه کننده است. در حالی که یک کوچ به طراحی و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف آتیِ مراجعه کننده کمک می کند و مسئولیت پیشبرد آنها تا رسیدن به موفقیت نهایی به عهده می گیرد. بیزینس کوچ برنامه های عملی طراحی می کند.

صاحبان کسب و کار فعال مایلند بدانند که چرا رشد کسب و کارشان برای آنها اهمیت دارد و چه تأثیری روی زندگی آنها خواهد داشت.

داشتن سرعت و اشتیاق رسیدن به هدف

از این گذشته، در نهایت این صاحبان مشاغل هستند که سرعت و اشتیاق رسیدن به هدف را (در صورت وجود) تعیین می کنند. اگر اهداف و برنامه های شخصیِ صاحب کسب و کار با رویاهای او، مرتبط نباشد، هیچ دلیلی وجود ندارد که دستیابی به آن هدف تجاری برایش مهم باشد. پس از این که روشن شد صاحب کسب و کار، می خواهد بیزینس خود را به چه صورت انجام دهد. بیزینس کوچ شروع به کمک به برنامه ریزی و اولویت بندی اهداف و استراتژی های لازم می کند تا به پیشرفت کسب و کار او و رسیدن به هدف کمک کند.

طراحی برنامه‌ی هفتگی یا ماهانه توسط بیزینس کوچ

یک بیزینس کوچ به طور مرتب (هفتگی یا ماهانه) با مراجعه کننده خود ملاقات می کند تا تعهداتی را که در ابتدای جلسه کوچینگ مشخص و ثبت کرده اند، پیگیری کند. کوچ سالها تجربه ی خود را در جدول ارائه می دهد. کوچ به صاحبان کسب و کار كمك می كند كه اهداف خود را مشخص كنند و نقشه مسیر رسیدن به این اهداف را برای آنها ترسیم می کند. من با افرادی که تازه به دوره ها می آیند به صورت هفتگی یا دو هفته یک بار قرار می گذارم

و با شرکت هایی که سال هاست کار می کنیم قرار ماهانه یا فصلی دارم. در جلسات هیئت مدیره به مدیر یا تیم مدیریتش کمک می کنم تا افق کار و بازخوردهای آن را چک کنند و کار را به پیش ببرند. طراحی این چشم انداز توسط کوچ به وضعیت صاحب کسب و کار کمک می کند متوجه شود باید چه کاری انجام دهد و بداند که رسیدن به این هدف در بلند مدت انجام می شود یا کوتاه مدت.

مسئولیت پذیری صاحب کسب و کار

بیزینس کوچ، صاب کسب و کار را مسئولیت پذیر می کند. چراکه یک مؤلفه مهم بیزینس کوچینگ مسئولیت پذیری است. شما هرگز یک مربی فوتبال را مشاهده نخواهید کرد که خودش به جای اعضاء تیم در زمین، بازی کند. همین واقعیت در مورد یک بیزینس کوچ هم صادق است. یک بیزینس کوچ مشاور نیست. آنها به جای شما کسب و کار نمی کنند. حضور آنها در کنار شما برای این است که ذهن شما را روی نتایج نهایی متمرکز کنند و به شما اهمیت کار را یادآوری کنند.

ایجاد انگیزه در صاحب کسب و کار

کوچ با کمک به تغییر مدل فکری باعث می شود شما انگیزه بگیرید، و این انگیزه باعث غیر قابل توقف شدن شما می شود. آنها مثل یک تابلو اعلانات عمل می کنند و در صورت لزوم مثل آینه ای که در مقابل شما نگه می دارند تا نقاط کور و پنهانی شخصی خود و کسب و کار خود را برجسته کنید و ببینید.

«جلسات ماهانه‌ی بیزینس کوچینگ، به شما کمک می کند مسئولیت پذیر باشید و روی تعیین اهداف و تحقق آنها تمرکز کنید.»

سفری برای رسیدن به اهداف نهایی

کوچ حرفه ای با ایجاد معیارهای عملکردی،کلیدی اهداف به شما کمک می کند تا آن را ردیابی کنید. وقتی برای اهداف معیار دارید و به کمک کسی که در تلاطم کسب و کار شما نیست ، مسیر رسیدن به اهداف را شفاف می کند، فکر می کنید که چه نتیجه ای منتظر شما خواهد بود؟ کوچ در کنار شماست تا روند پیشرفت را اندازه گیری کند. در صورتی که اگر شخص به حال خود رها شود از ثبت مسیر و مراحل پیشرفت خودداری می کند. شفاف بودن مسیر سفر باعث می شود فرد مسئولیت رسیدن به آنها را به عهده بگیرد.

بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک موفق، داستان موفقیت خود را تا حدودی وابسته به داشتن یک کوچ عالی در کنارشان می دانند.

پیاده سازی ایده های تیم کسب و کار

ترکیب یک گروه مشاوره کسب وکار با یک بیزینس کوچ، توانسته است بعنوان یک مدل موفق ایده‌ها و راهکارهای مطرح شده در هر جلسه را پیاده سازی کند. چرا که ناظر خارجی که در مسائل روزمره درگیر نیست. می تواند به سکاندار کسب و کار دید بهتری بدهد و در تصمیم گیری بهتر عمل کند. تجربه نشان می دهد جلسات بیزینس کوچینگ، همراه با اعضای هیئت مدیره، تعهد و استراتژی مشترک ایجاد می کند. این سینرژی (هم افزایی) کمک می کند تا کسب و کار خود را به شکلی قدرتمند از جایی که امروز هستید به جایی که می خواهید در آینده باشید، برسانید. اما باز هم تجربه من نشان می دهد اگر شما اول خودتان بر سلف کوچینگ مسلط شوید،

بهتر می توانید از کوچ تان بهره ببرید و نتیجه بگیرید.

سوالات متداول در دوره آموزش کوچینگ

احتمالا سوالات متعددی نظیر موارد زیر در زمینه دوره های کوچینگ برای متقاضیان مطرح می شود. پیشنهاد می دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام و شرکت در دوره ها، رفع هرگونه سوال و ابهام در زمینه کوچینگ بیزینس به نشانی “pms.ir” سایت رسمی موسسه ثروت آفرینان مراجعه کرده و از خدمات مشاوره این مرکز بهره مند شوید.

چرا آموزش آنلاین کوچینگ؟

آیا برای ثبت نام در دوره کوچینگ کوچ ماهر پیش‌نیازی لازم هست؟

درآمد یک کوچ حرفه ای در ماه چقدر است؟

آیا با شرکت در این دوره می‌توانم در شغل کوچینگ مشغول به کار شوم و درآمد کسب کنم؟

درخواست مشاوره رایگان

برای درخواست مشاوره رایگان لطفا فرم رو به رو را تکمیل نمائید.

کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

همچنین می توانید با شماره تماس زیر تماس خاصل نمائید .