سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
100% پرداخت مطمئن!
تومان 0
چگونه قهرمان واقعی شویم

به جای قهرمان داستان، زندگی کنید

فهرست مطالب

امروز می خواهیم در مورد این که چگونه قهرمان واقعی شویم  صحبت کنیم و از آن جایی که انسان برای رسیدن به این هدف به مهارت های زیادی نیاز دارد تصمیم داریم که قبل از این که وارد مبحث اصلی خود شویم، یکی از این مهارت ها را به طور کامل معرفی کنیم. به شما نیز پیشنهاد می کنیم که تا پایان این بحث با ما همراه باشید تا بتوانید برای این سوال که چگونه قهرمان واقعی شویم  یک پاسخ خوب پیدا کنید.

آشنایی با مهارت نه گفتن در هوش کلامی

آشنایی با مهارت نه گفتن در هوش کلامی

یکی از مهارت هایی که در پاسخ دادن به این پرسش که چگونه قهرمان واقعی شویم، می توان به آن اشاره کرد مهارت نه گفتن است و از آن جایی که معمولاً احساسات انسان بر روابط اجتماعی او غلبه پیدا می کند، او در اکثر مواقع نمی تواند به در خواست و خواهش دیگران پاسخ منفی بدهد و این موضوع می تواند مشکلات بسیاری را برای او پیش بیاورد. از این رو، ما قصد داریم در این بخش از بحث مان در مورد روش های نه گفتن صحبت کنیم که آن ها عبارتند از:

  1. سعی کنید با استفاده از روش های منطقی، دلیل رد کردن درخواست طرف مقابل را برای او توضیح دهید.
  2. موقعیت و شرایط کاری خود را برای او توضیح دهید تا خودش از شما نا امید شود.
  3. اگر می هراسید که با نه گفتن، رابطۀ شما با دوست یا همکار تان، تحت شعاع قرار بگیرد، بهتر است که با استفاده از زبان بدن درخواست وی را رد کنید.

مزیت های نه گفتن

نه گفتن یک مهارت بسیار کاربردی است که فواید زیادی دارد. به طور مثال نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تقویت عزت نفس فرد
  2. جلوگیری کردن از تلف شدن وقت
  3. افزایش قاطعیت فرد

هدفی را که انتخاب می‌کنید، در ذهن تصویری سازی نمایید و آن را واقعی تصور کنید. مطمئن باشید رویایی که دارید برآورده می‌شود؛ برای پیشرفت در کسب و کار اولین اقدام این است که تصمیم بگیرید با استفاده از ویدیوهای آموزشی و شرکت در کلاس‌ها و سمینارهای آموزشی مهارت‌هایتان را تقویت کنید. هیچ وقت روی اخبار رسانه‌ای تصمیمات مهم زندگی را نگیرید، کار رسانه تحریک، تهیج و بسیج افکار عمومی در جهت منافع قدرت با هدف بودجه نظام است.

بنابراین تصمیمات اقتصادی غلط بر اساس تبلیغات رسانه‌ای انجام می‌شود. زمانی که برای خودتان ایده‌ای دارید و می‌خواهید به واقعیت تبدیل شود، باید Verbal intelligence را تقویت کنید و راهکارهای که موجب می‌شود به نتیجه درستی برسید را پیدا کنید. تیم ثروت آفرینان در مقاله قبلی با موضوع بزرگترین اثری که از خودتان بجا میگذارید چیه؟ این نکته آموزنده را به مخاطب می‌دهد که برای رسیدن به اهدافتان موانع زیادی وجود دارد و باید با تلاش و کوشش بتوانید همه مشکلات را از سر راه بردارید. در مذاکرات تجاری مهمترین مهارت هوش کلامی است که با کلماتی که از زبان خارج می‌شود، نتیجه مذاکره را تعیین می‌کند.

این مهارت باعث می‌شود تصویری از ما در ذهن دیگران ایجاد شود که به آن وجهه می‌گویند. این مبحث براساس جزوه‌ای از سمینار هوش کلامی دکتر امیرحسین مظاهری سیف گردآوری شده، که با تحلیل و توصیف یک فیلم سینمایی به زندگی واقعی شبیه سازی شده است، توصیه می‌کنم تا آخر بخوانید نکته‌های آموزنده‌ای دارد که در تغییر زندگی همه ما موثر خواهد بود.

مزیت های نه گفتن

مهارت نه گفتن خود را تقویت کنید

قدرت اثرگذاری شما رابطه مستقیم با مهارت نه گفتن دارد، برای داشتن قدرت نه گفتن این را بپذیرید که نمی‌توانید همه را در زندگی راضی و خوشحال نگه دارید. یکی از مهمترین مهارت‌های هوش کلامی، مهارت نه گفتن به موقع در کسب و کار است. یک قانون وجود دارد که می‌گوید وقتی انرژی ایده با کلام یا اقدام غلط تلفیق شود دیگر اتفاق نمی‌افتد. آدم‌ها تصمیم‌گیری را بر اساس منافع‌شان می‌گیرند، بنابراین تفاوت منافع و واقعیت را درک کنید.

بدترین شکل تصمیم‌گیری در مذاکرات تجاری، در مقابل یک موج هیجانی، عقلانی رفتار کردن است. یاد بگیرید در مذاکرات از کلامی استفاده نکنید که دوست دارید، بلکه کلامی که باعث می‌شود، مخاطب را متقاعد کرد باید بکار برده شود. متقاعد کردن دیگران یکی از تکنیک‌های کاربردی در هوش کلامی است. برای اینکه بتوانید مهارت‌های لازم را کسب کنید، خودتان را جای افراد موفقی قرار دهید که زندگی‌شان براتون لذت بخش می‌باشد.

چون ایجاد الگوهای رفتاری جدید باعث می‌شود که در ذهنتان تصویرسازی ایجاد کنید و بتوانید در کسب وکار موفق شوید. همیشه این سوال را از خودتان بپرسید که چه ویژگی خاصی دارید؟! افراد موفق کسانی هستند که خودشان را معرفی کرده و با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. زیرا ارتباط کمتر فرصت تماس با پول کمتر را دارد، بنابراین تفاوت شما در کلماتی که بکار می‌برید است. هوش کلامی یعنی انتخاب بهترین کلمات در شرایطی که هستید.

یاد بگیرید مانند انسان های قوی چگونه قهرمان واقعی شویم

 

کسب و کار شما چه مزیت خاصی دارد

اساسی‌ترین مهارت یک جنگنده اقتصادی حفظ آرامش و خونسردی است. هوش کلامی تطبیق الگوهای رفتاری در بدترین شرایط خواهد بود. افراد زیادی هستند که به سمت رویاهاشون می‌روند و به کسب و کاری روی می‌آورند و توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگی در راه‌اندازی ایده‌شان برسند. اما چگونه قهرمان واقعی شویم؟

خوشبختانه کشور ما، مکان بسیار مناسبی برای پیشرفت می‌باشد. شما دوست عزیز که این مقاله را می‌خوانید، کسب و کار خود را انتخاب کنید و مهم‌ترین مزیت‌های آن را توضیح دهید تا بتوانید نقاط قوت و ضعف آن را بسازید. یاد بگیرید در مذاکرات تجاری، رفتار کلامی قوی داشته باشید، در مذاکره، معاوضه و رفتارهای زیادی داریم، یعنی بده و بستان روی می‌دهد، منفعتی را که شما می‌خواهید که من دارم و منفعتی که تو داری را بگیرم.

 

چگونه قهرمان واقعی شویم و به موفقیت برسیم

 

هنگام مذاکره شاید براتون پیش آمده که با دست خالی بخواهید از خودتان دفاع کنید، به این نوع مذاکرات تجاری، امتیاز پوشالی گفته می‌شود، مذاکره مثل مسابقه فوتبال است، کسی که یک راه حل بیشتر دارد برنده می‌شود، می‌داند که چه مسئله‌های را مطرح و چه مشکلاتی را حل کند. در نتیجه تکنیک حل مسئله با دست خالی را یکی از مهارت‌های مهم هوش کلامی دانسته‌اند. زیرا داشتن این مهارت یک امتیاز محسوب می‌شود که در شرایط بحرانی می‌توانید مذاکره را به نفع خودتان تمام کنید.

 

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد این که چگونه قهرمان واقعی شویم صحبت کردیم. اگر شما نیز دوست دارید که راه های قهرمان شدن را یاد بگیرید پیشنهاد ما این است که دورۀ mba  در سایت ثروت آفرینان شرکت کنید تا با روش هایی که برای رسیدن به این هدف وجود دارد، آشنا شوید و بتوانید تمام ابعاد این سؤال که چگونه قهرمان واقعی شویم؟ را به بهترین وجه ممکن درک کنید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید